10 listopada, 2022

Zwolnienia miażdżą branżę nieruchomości, a ostatnimi ofiarami są Redfin i Opendoor. Oto 44 firmy, które straciły miejsca pracy z powodu szybko ochładzającego się rynku mieszkaniowego.

Zwolnienia w Redfin i Opendoor to ostatnie oznaki kłopotów nękanej branży nieruchomości.

Transakcje, które kiedyś były opłacalne dla branży i kupno domu, na które mogli sobie pozwolić zwykli ludzie, są blokowane przez lub z powodu wyższych kosztów kredytu.

Agresywne podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną i nadciągająca recesja spowodowały mnóstwo zwolnień w świecie nieruchomości, którego wzburzone morza wywołały niepokój w innych częściach gospodarki. Cięcia są otrzeźwiające dla branży, która jeszcze rok temu rozwijała się wysoko w wyniku wzrostu cen domów, rosnących czynszów i obfitych funduszy na proptechy.

Redukcja rozpoczęła się w branży kredytów hipotecznych od zwolnień Better’s Zoom pod koniec zeszłego roku. Ten gwałtowny ruch pojawił się w oczekiwaniu na duże spowolnienie w 2022 r., a brokerzy mieszkaniowi, tacy jak Compass, Redfin i Side, poszli w ich ślady, gdy wolumen transakcji spadł.

Wraz z oznakami niepokoju rozprzestrzeniającymi się na rynku biurowym i wśród firm budujących domy oraz przewidywanymi podwyżkami stóp procentowych do 2023 r., liczba zwolnień rośnie. Według rzecznika, The Mortgage Bankers Association – największa w branży grupa handlowa – przewiduje, że wskaźnik utraty wartości sięga 30%.

Rzeczywiście, więcej miejsc pracy w branży jest prawdopodobnie na linii z popytem na kredyty hipoteczne obecnie najniższym od 1997 roku, według MBA. Niektóre z ostatnich i znaczących ofiar pochodziły od giganta rynku nieruchomości Zillow, pożyczkodawcy konsumenckiego Finance of America i międzynarodowej firmy wynajmu wakacyjnego Vacasa.

Insider śledzi, gdzie mają miejsce zwolnienia w sektorze mieszkaniowym i proptech, w tym w firmach, które kilkakrotnie używały siekiery.

1 Comment

  1. Clarabelle Rowe

    O kurczę! Chłodny! Sam odpowiedziałeś. Umieszczę to na mojej liście! Sens życia i wszystko inne. Gotowe. Bez żartów.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *